Szklane ścianki loft

Jedną z aktualnie najpopularniejszych aranżacji nowoczesnego stylu jest loft. Nawiązuje nieco do industrialnego charakteru dawnych przestrzeni przemysłowych, jednak nie cechuje go przesadna surowość. Styl loftowy to przede wszystkim naturalne światło, wysokie okna i piękna, oryginalna cegła, ale przede wszystkim otwarta przestrzeń. Jednym z rozwiązań, które pomogą skutecznie i niezwykle estetycznie zorganizować przestrzeń, wymagającą poszczególnych stref, są szklane ścianki. Więcej o tym niezwykłym połączeniu przeczytasz w naszym artykule, do którego serdecznie zapraszamy!

Szklane ścianki - pomysł na wnętrze w stylu loftowym

Dzięki swojej transparentności, tafle nie zabierają optycznie przestrzeni, zapewniając jej niezwykłą otwartość i minimalizm. Dzięki ściankom można nie tylko oddzielić poszczególne strefy wnętrz, ale także tworzyć zupełnie nowe pomieszczenia, dbając jednocześnie o estetykę i funkcjonalność przestrzeni. Gdzie sprawdzą się szklane tafle? Praktycznie w każdym wnętrzu w stylu loftowym: mogą to być zarówno przestrzenie biurowe, ale także prywatne wnętrza tworzone z zupełnie nowych, stylizowanych obiektach, jak i w starych, postindustrialnych budynkach.

Wszystko dzięki możliwościom wyboru szkła o różnych parametrach. Producenci oferują nie tylko możliwość dopasowania wielkości tafli do aranżowanej przestrzeni, ale także jej parametrów akustycznych. Dzięki temu, tworzone przez Ciebie pomieszczenie nie tylko będzie pięknym i estetycznym nawiązaniem do stylu loftowego, ale także w pełni funkcjonalną przestrzenią, dopasowaną do Twoich indywidualnych potrzeb. Ścianki o podwójnym przeszkleniu doskonale sprawdzą się w przypadku tworzenia zupełnie odrębnych pomieszczeń np. w biurach. Te o pojedynczej tafli i niższym parametrze izolacji akustycznej sprawdzą się natomiast w prywatnych mieszkaniach jako elementy oddzielające jedną strefę od drugiej. Czarne, dekoracyjne profile, jakimi wykończone są szklane ścianki do wnętrz loftowych idealnie nawiązują do industrialnego stylu połączonego z uniwersalną kolorystyką minimalizmu.