Ścianki akustyczne dzwiękochłonne

spaniale sprawdzają się w każdej przestrzeni biurowej, jednak funkcjonalności i naturalnego piękna nie można im odmówić także w przestrzeni mieszkalnej. Stworzone zostały z myślą o wnętrzach, które potrzebują przestronności, jak również i przestrzeniach poszukujących rozwiązań eleganckich i nowoczesnych zarazem. Ścianki akustyczne to systemy rozwiązań w pełni funkcjonalnych, wyróżniających się wysokim standardem estetycznym. Ich obecność i wykorzystanie w formie instalacji działowych pozwoli na swobodne rozproszenie światła naturalnego oraz optyczne powiększenie wnętrza. Jest to zgodne z aktualnymi trendami aranżacyjnymi, które w szczególny sposób zwracają uwagę na sposób zagospodarowania przestrzeni. Należy jednak pamiętać, że codziennej pracy towarzyszyć musi także aspekt kameralności, pozwalający stworzyć doskonałe warunki do aktywnego działania oraz długotrwałej koncentracji. Ścianki akustyczne są więc najlepszym rozwiązaniem, łączącym w sobie poczucie pełnej prywatności i sposobność na dźwiękowe zamknięcie przestrzeni z jej otwarciem pod kątem wizualnym. Z takiego atutu mogą skorzystać nie tylko biurowce, ale również domy mieszkalne, poszukujące ciekawych sposobów na połączenie strefy codziennej pracy z przestrzenią służącą rodzinnej rekreacji. Zarówno sam sposób przygotowania, wykonanie, jak i montaż ścianek akustycznych to działania, nad którymi czuwają nasi eksperci. Troszczą się oni o całkowite dopasowanie przygotowywanego systemu oraz jego estetyczne, zgodne z oczekiwaniami Klienta wykończenie. Polskie Normy określające poziom hałasu w pracy biurowej PN-N-01307: 1994 dopuszczalny równoważny poziom dźwięku w czasie pobytu pracownika na stanowisku pracy biurowej: Pomieszczenia administracyjne, biurowe i do prac koncepcyjnych - 55 dB, Sekretariaty i biura obsługi klienta - 65 dB, Pomieszczenia ze źródłami hałasu np. powielarnie - 75 dB. PN-97/B-02151/02 dopuszczalny równoważny poziom dźwięku hałasu przenikającego do pomieszczenia ze wszystkich źródeł hałasu łącznie: Do pracy umysłowej wymagającej silnej koncentracji - 35 dB, Administracyjne bez wewnętrznych źródeł hałasu - 40 dB, Administracyjne z wewnętrznymi źródłami hałasu - 45 dB. Norma ISO 9241-6 dotycząca wymagań ergonomicznych dla stanowisk pracy z komputerami określa, iż w przypadku wykonywania trudnych i złożonych zadań poziom dźwięku nie powinien przekraczać 35-55 dB. Od 2012 roku w naszej ofercie pojawiły się ścianki szklane akustyczne, dźwiękochłonne o różnych parametrach.

MICRA I (1) 31dB-39dB pojedyńcze szklenie- jeden prosty profil, do którego wystarczy włożyć przeszklone panele by otrzymać gotowy system ścian działowych.Daje maksymalną przejrzystość, pozwalając zachować prywatność w trakcie rozmów. Duży wybór drzwi i profili wykonanych z anodowanego aluminium lub w jednym z wielu dostępnych wariantów kolorystycznych malowanych proszkowo zgodnie z paletą kolorów RAL. Specyfikacja techniczna: -ściana przeszklona Rw=od31 - do36dB, -skrzydło drzwi Rw=od37dB (drzwi w ramie aluminiowej) - do39dB (drzwi drewniane). Możliwy jest montaż drzwi całoszklanych (nieposiadającyh akustycznych) z listwą doszczelniającą w dolnej części przy zamykaniu. Grubość szkła w ściankach: 10, 12mm

MICRA II (2) 39dB-44dB podwójne szklenie- to poprostu podwójny system Micry 1. Specjalne profile umożliwiają budowę ścianek z podwójną powierzchnią szklaną. Powietrze między szybami spełnia rolę warstwy izolującej akustycznie. Efektem jest maksymalna przejrzystość i jeszcze więcej prywatności w trakcie spotkań. Kolejną zaletą systemu przestawnych ścian działowych Micra II jest to , że dzięki szerokości 100mm można go bez problemu łączyć z innymi systemami Liko-s (likos).
Specyfikacja techniczna: -ściana przeszklona Rw=od39dB - do44dB, drzwi tak samo jak w systemie Micra I (powyżej).

MB 80 OFFICE 46dB podwójne szklenie- System ścian szklanych marki ALUPROF o najwyższej dostępnej izolacyjności na poziomie Rw=46dB. Otrzymujemy absolutny komfort przy prowadzeniu prywatnych rozmów w pełnym przeszkleniu i pracy w świetle dziennym w biurowcach typu open space.

BHS sp. z o.o. Warszawa

ul. Sezamkowa 4, 05-090 Janki

8.30 - 16.30 PN-PT

+48 (22) 624-98-65

Oddział Sopot

+48 882-034-543

+48 (58) 551-08-22

BHS sp. z o.o.

NIP: 527 22 42 926

KRS: 0000193748

ADRES: ul. Sezamkowa 4, 05-090 Janki