Drzwi szklane wewnętrzne

Ich niewątpliwym atutem jest nowoczesny i jednocześnie bardzo uniwersalny wygląd, a także zwiększanie dostępności naturalnego światła w pomieszczeniach. Z pomocą szklanych drzwi wewnętrznych, uchylnych bądź przesuwnych, możemy też z powodzeniem modelować dostępną przestrzeń zwiększając ją optycznie, oddzielając od siebie pomieszczenia o innym przeznaczeniu czy też łącząc osobne pokoje pełniące tę samą funkcję. Szczególnie w przypadku biur czy innych firmowych pomieszczeń warto mieć ponadto na uwadze, że w grę wchodzi również aspekt psychologiczny. Zastosowanie szklanych drzwi wewnętrznych np. w gabinecie przełożonego podkreśli bowiem jego otwartość oraz dostępność dla zespołu, ułatwiając tym samym komunikację z nim oraz zwiększając zaufanie do niego.

Drzwi szklane wewnętrzne - uchylne lub przesuwne

Przezroczyste czy też w niemalże dowolny sposób matowione tafle zamontować można w każdym pomieszczeniu. Bez względu na jego kształt i układ. Tam, gdzie jest to możliwe zastosować można klasyczne, tj. uchylne szklane drzwi wewnętrzne. Przesuwne modele sprawdzą się natomiast przede wszystkim tam, gdzie liczy się każdy centymetr dostępnej przestrzeni. Wyposażone w odpowiednie prowadnice mogą stać się też typowo dekoracyjnym elementem pomieszczenia, podkreślając np. jego industrialny charakter. Dodanie do przesuwnych skrzydeł automatyki podniesie natomiast prestiż danego obiektu i usprawni przemieszczanie się.

Trwałość i bezapelacyjna ponadczasowość

Bez względu na to, czy mówimy o uchylnych czy przesuwnych szklanych drzwiach wewnętrznych, ich minimalistyczna estetyka zawsze będzie sprawiać, że doskonale wpiszą się w zasadzie w każdą aranżację. Dodatkowo zastosowanie przy ich produkcji nowoczesnych rozwiązań i technologii znacząco zwiększa ich wytrzymałość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne czy też chemiczne, co przełoży się na lata bezproblemowego użytkowania. Możliwe jest ponadto wykonanie modeli spełniających wymagania w zakresie ochrony przeciwpożarowej.

Postaw więc na rozwiązanie, które dużo lepiej sprawdza się niż masywne skrzydła wykonane z drewna lub płyty MDF.