Zalety szklanych drzwi przesuwanych

Przestrzeń biur, galerii handlowych, gabinetów medycznych czy salonów urody stanowią współcześnie bardzo starannie zaplanowane wnętrza. W ich podziale często wykorzystywane są specjalne ściany - niekiedy szklane – a poszczególne pomieszczenia odgrodzone są drzwiami. Coraz więcej inwestorów decyduje się na zastosowanie we wnętrzach swoich firm szklane drzwi przesuwane z uwagi na ich zalety. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć:

Oszczędność miejsca – osadzenie skrzydła na prowadnicach eliminuje konieczność uwzględnienia odpowiedniej przestrzeni tuż przed drzwiami, co jest konieczne w przypadku skrzydeł opartych o mechanizm uchylny otwierania i zamykania. Szklane drzwi przesuwne można dzięki temu montować przy wąskich korytarza i w niedużych pomieszczeniach.

Większa przestronność - przezroczysta tafla nie zmniejsza optycznie przestrzeni pomieszczenia. Jest to szczególnie ceniona cecha przy wyposażaniu wnętrz, które podzielone są na kilka mniejszych pomieszczeń przez szklane ściany. Transparentne skrzydła przepuszczają także światło dzienne, dzięki czemu wnętrza są jasne.

Nowoczesny wygląd - prosta budowa i ciekawe połączenie materiałów wpisuje się w trendy wnętrzarstwa. Metalowe okucie oraz transparentna tafla – niekiedy naznaczona wzorami bądź lekko zmatowiona - sprawiają, że szklane drzwi przesuwne będą pasowały estetyką do większości pomieszczeń w obiektach biurowych czy handlowo-usługowych.

Sprawny mechanizm – do ogromnych zalet modeli przesuwnych należy przede wszystkim płynna praca. Skrzydło osadzone jest na prowadnicach umożliwiających swobodne otwieranie i zamykanie, bez użycia siły.

Nowoczesne wzornictwo szklanych drzwi przesuwnych sprawia, że mają one uniwersalny charakter. Oznacza to, że mogą być wykorzystane w wielu obiektach i w każdym będą prezentować się elegancko. Dzięki perfekcyjnemu dopasowaniu skrzydeł i wykorzystaniu praktycznych rozwiązań technicznych można zyskać rozwiązanie w obszarze stolarki drzwiowej, które zapewni więcej miejsca i światła w pomieszczeniu.