Postaw na szklane balustrady w swoim domu!

Minimalistyczne, subtelne i eleganckie – takie właśnie są nowoczesne balustrady szklane. Nic dziwnego, że to obecnie jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań. Po prostu perfekcyjnie wpisują się w większość popularnych trendów aranżacyjnych. Doskonale sprawdzają się przede wszystkim we wnętrzach biurowych, jednak projektanci chętnie wykorzystują je jako element wystroju naszych domów, w których również świetnie spełniają swoje zadanie, zapewniając osobom korzystającym ze schodów oraz antresoli bezpieczeństwo.

Czy balustrada szklana w domu to dobry pomysł?

To pytanie z pewnością zadaje sobie każdy Inwestor, który dotarł do etapu wyboru zabezpieczenia antresoli czy schodów. Montaż balustrady szklanej w domu to bardzo dobrze funkcjonujące w prywatnych przestrzeniach rozwiązanie i tak naprawdę obecnie jedna z lepszych, dostępnych na rynku opcji. Ważne jednak, aby element ten wykonany został z wysokiej jakości surowca i fachowo zamontowany, co przełoży się bezpośrednio na uzyskane walory wizualne, wygodę i bezpieczeństwo użytkowania, a także niesprawiające większych problemów utrzymanie w czystości.

Dlaczego warto zdecydować się na balustradę szklaną w domu?

Atutów jest sporo, jednak chyba tym najczęściej wymienianym jest po prostu ich uniwersalność. Choć kojarzą się przede wszystkim z nowoczesnością i industrialnymi nurtami, to bardzo dobrze komponują się we wnętrzach urządzonych właściwie w każdym stylu. Cenione są przede wszystkim za lekkość konstrukcji oraz fakt, że optycznie nie przytłaczają przestrzeni – w rezultacie są pożądane zarówno w dużych domach, jak i w tych o niewielkim metrażu. Szkło ma też to do siebie, że świetnie prezentuje się w towarzystwie drewna, stali, kamienia naturalnego czy też tworzyw sztucznych. Umiejętnie łącząc te surowce można osiągnąć nowoczesne, bardzo eleganckie i przyciągające uwagę efekty wizualne, co dla wielu Inwestorów jest celem samym w sobie. Nie bez znaczenia jest też oczywiście funkcjonalność oraz to, że taka balustrada to sprawdzone zabezpieczenie schodów wewnętrznych czy antresoli.