Moda na drzwi szklane

Wystrój wnętrz zawsze pełnił istotną rolę podczas wyposażania pomieszczeń i na przełomie stuleci przykładano do tego procesu szczególną uwagę. Wpływa przecież nie tylko na klimat całego miejsca, ale przede wszystkim na nasze samopoczucie. W końcu są to zwykle kąty, w których spędzamy wiele godzin, jak na przykład własne mieszkanie czy dom, ale także miejsce pracy. 

W czasach podkręconego tempa, natłoku pracy i szeregu innych obowiązków, prywatność pożądana jest o wiele bardziej niż w minionych erach. To również zasługa nauki oraz badań, wykazujących, że tak naprawdę do prawidłowego rozwoju, skupienia czy regenerującego wypoczynku potrzebna jest każdemu i to już od najmłodszych lat. Nie wynaleziono jeszcze lepszego sposobu na dyskretną izolację od kawałka ściany oraz drzwi – a te szklane łączą w sobie zarówno skuteczną kurtynę, jak i ciekawy design. 

Są doskonałym rozwiązaniem dla wielu rodzajów pomieszczeń. Dobrze sprawdzą się we wnętrzach o mniejszych metrażach w celu optycznego zwiększenia ich powierzchni oraz tym, którzy nie przepadają za zamkniętymi przestrzeniami. Nadadzą się także tam, gdzie korzystna będzie dodatkowa ilość światła, a także jako nastrojowy element restauracji czy hotelu. 

 

Drzwi szklane wpasują się wszędzie! 

Są nowoczesnym, stylowym, a przy tym wygodnym rozwiązaniem dla tych, których nudzą proste warianty – a to także dlatego, że wcale nie muszą być standardowo zamykane. Opcje wahadłowe czy przymykowe można zainstalować zarówno w pomieszczeniach wewnętrznych, jak i na zewnątrz budynków.

  

Typ transparentny to najczęściej wybierany wariant. Może jednak przybierać przyciemnioną postać bądź posiadać matowe wykończenie ograniczające widoczność, a przy tym tworzyć unikatowe wzory. Ostatnim czasem sławą cieszą się opcje ze szkłem ornamentowym. Przyozdobione wybranym motywem, nie tylko urozmaicą wygląd i delikatnie rozproszą światło, ale także zapewnią prywatność, skutecznie maskując przezroczystość materiału. Tym samym sprawdzą się nawet jako wejście do łazienki.