Jaka kabina prysznicowa do nowoczesnej łazienki?

Wyposażanie naszej łazienki może okazać się nie lada gratką. Tym bardziej, jeśli zakupowi bądź wymianie podlegają jej najważniejsze elementy, jak na przykład kabiny prysznicowe, na których to właśnie się skupimy. To normalne, że do wyboru przykładamy dużą wagę - w końcu to zarówno miejsce dbania o osobistą higienę, jak i pewnej formy relaksu oraz chwili wyłącznie dla siebie. Warto więc zapewnić w niej jak najlepsze warunki, które skutecznie usprawnią obsługę znajdujących się tam urządzeń i nie będą nam w niczym przeszkadzać. 

Najpopularniejszym typem są narożne oraz przyścienne, które pozwalają na wykorzystanie wolnej przestrzeni, a przy tym nie znajdują się w centrum pomieszczenia. Coraz więcej osób decyduje się jednak na mniej konwencjonalne rozwiązania, jakimi są prysznice wolnostojące. 

Przede wszystkim liczy się jednak solidne wykonanie, co zagwarantuje im szczelność, a do tego potrzebne będzie dokładne dopasowanie ich do parametrów. Dodatkowe zabezpieczenie stanowić będzie także solidna oprawa – okucie wykonane być może w kolorze klasycznego chromu, czerni bądź złota, a także o każdej innej barwie, dostępnej na palecie RAL.

Czym jeszcze warto sugerować się przy wyborze? 

Coraz częściej poruszaną kwestią jest obecność brodzika bądź jego brak. Zrezygnowanie z tego rozwiązania pozwala na oszczędność miejsca, a także uniknięcie problemów z wysokością progu, który dla wielu może stanowić zagrożenie lub też być po prostu niewygodny. Niektóre elementy, takie jak drzwi, mogą być otwierane skrzydłowo bądź przesuwnie. Montowane są naturalnie również elementy stałe, takie jak bateria czy uchwyty. 

Nie można nie wspomnieć o kluczowym elemencie każdej kabiny. Zabudowa, która izoluje instalację od reszty pomieszczenia, choć bywa z tworzywa sztucznego, wykonana jest najczęściej ze szkła. Materiał ten jednak, będąc w stałym kontakcie z wodą, wyposaża się w specjalne warstwy ochronne.