Zalety ścianek akustycznych

Coraz chętniej wprowadzane są do przestrzeni biurowych z uwagi na swoje liczne zalety. Ścianki akustyczne dźwiękochłonne stanowią rozwiązanie do wykorzystania przy podziale większych pomieszczeń. Ich walory estetyczne oraz użytkowe spełniają nawet szczególnie wygórowane wymagania.

Optymalny poziom hałasu - zgodnie z Polską Normą PM-N-01307:1994 dopuszczalny poziom hałasu w pracy nie powinien przekraczać określonych progów. W przypadku pomieszczeń administracyjnych i biurowych jest to 55 dB, dla sekretariatów oraz biur obsługi klienta – 65 dB, zaś we wnętrzach, gdzie występują źródła hałasu - 75 dB. My proponujemy ścianki akustyczne dźwiękochłonne w kilku standardach, co pozwala na ich dobranie do przeznaczenia konkretnego pomieszczenia.

Odpowiednie wydzielenie przestrzeni – jest to rozwiązanie, pozwalające na wydzielenie mniejszych przestrzeni z jednej dużej powierzchni. Z ich pomocą można w dowolny sposób zaaranżować układ wnętrza, gwarantując komfort przyszłym użytkownikom.

Wysoki standard estetyczny – oferowane przez nas szklane tafle odznaczają się estetycznym wyglądem. Możemy zaproponować całkowicie transparentne modele, jak też zaoferować częściowo lub całkowicie zmatowione powierzchnie. Istnieje także możliwość naniesienia na szklaną nawierzchnię kolorowych elementów, wpisujących się w estetykę całego wnętrza.

Brak ograniczenia wizualnego przestrzeni - dzięki szklanym ściankom akustycznym całe pomieszczenie nie traci na przejrzystości czy przestronności. Tafle przepuszczają światło naturalne, co sprawia, że pomieszczenia są jaśniejsze, a tym samym zapewniają bardziej komfortowe warunki w pracy.

Wskazane wyżej zalety ścianek akustycznych dźwiękochłonnych dla dużej rzeszy przedsiębiorców są decydujące przy projektowaniu lub modernizowaniu wnętrz biurowych. Z pewnością ich wprowadzenie poprawia komfort przy wykonywaniu codziennych obowiązków służbowych przez pracowników. Wnętrza stają się nie tylko cichsze, ale też prezentują się dużo nowocześniej i bardziej prestiżowo.