Z jakiego szkła wykonać i jak zamontować balustrady?

W wielu firmach, biurach, sklepach, ale także w naszych prywatnych domach często istnieje konieczność zamontowania balustrad. Dzięki nim nie tylko zapewnimy bezpieczeństwo wszystkim osobom chodzącym po schodach, ale również oddzielimy od siebie dane części naszych wnętrz, stanowiących otwartą przestrzeń. Z czego jednak najlepiej wykonać takie barierki, aby nie tylko były bezpieczne, ale również nadawały pomieszczeniu elegancji? Nasza propozycja to szkło!

Szklane balustrady

Taki rodzaj barierek to elegancki i efektowny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa. Wiele osób może wątpić w trwałość tego surowca, jednak, jeśli dokładnie sprawdzimy ofertę firmy, z której chcemy skorzystać, z pewnością będziemy w stanie stwierdzić, czy proponuje ona produkty solidne i bezpieczne dla otoczenia. W BHS wszystkie nasze propozycje wykonane są ze szkła hartowanego, które zapewnia wielokrotnie większą trwałość i jest mniej podatne na wszelkie stłuczenia czy powstanie rys lub pęknięć. Dzięki temu balustrady nie tylko będą bezpieczne w momencie, w którym zdarzyłby się wypadek, ale również, jeśli chodzi o różne drobne mechaniczne usterki. Mamy wiec zapewnienie, że nie powstanie żadna rysa na miesiąc po założeniu naszych nowych barierek.

Montaż szklanych balustrad

Jak jednak najlepiej zamontować barierki z tego tworzywa, aby jednocześnie zapewnić im stabilność oraz nie naruszyć płyt i nie narazić ich na popękanie? Przede wszystkim, warto wiedzieć, że taka płyta nie musi mieć wcale żadnego obramowania, żadnych słupków pomiędzy, ani wzmocnień - świetnie sprawdzi się jako minimalistyczna barierka. Jednak, jeśli chcemy połączyć nowoczesny design z takim bardziej tradycyjnym lub chcemy nadać naszym klasycznym wnętrzom nowatorskiego efektu, warto zastanowić się nad balustradą, która połączy szkło z drewnem. Możliwy jest wówczas montaż płyt z użyciem słupków lub mocowań, wykonanych właśnie z drewna.

Warto jednak pamiętać, żeby zlecić wykonanie i montaż naszych barierek sprawdzonej firmie - takiej jak BHS!