Jak wybrać kabinę prysznicową?

Wiemy, jak wiele pomysłów można mieć podczas projektowania i planowania nowej łazienki. Niezależnie, czy budujemy własny dom, kupujemy mieszkanie w stanie deweloperskim, czy może planujemy remont swojej łazienki, jest wiele możliwości związanych z jej wyposażeniem i wystrojem. Jednym z głównych elementów, na który musimy się zdecydować, jest prysznic - jest on wybierany częściej niż wanna, jako że zajmuje mniej miejsca, zużywa mniej wody, a także jest preferowany przez wiele osób.

Wybór kabiny prysznicowej

Zdecydowanie się na rodzaj kabiny w dużej mierze zależy od metrażu naszej łazienki. W zależności, czy jest to przestronne pomieszczenie, czy też niewielkie wnętrze, należy podjąć odpowiednią decyzję. Układ ścian może pomóc nam podjąć odpowiednią decyzję - jeśli posiadamy wnękę w łazience, bez problemu można wykorzystać ją jako miejsce na prysznic! W sytuacji, w której nasza łazienka jest mała i konieczne jest odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni, najlepiej zdecydować się na wariant narożny. Możliwe jest zastosowanie zarówno modelu prostokątnego, kwadratowego, jak i takiego, który ma kształt ćwiartki koła. Ten ostatni pozwoli nam na optyczne zwiększenie wolnej przestrzeni na małym metrażu.

Jakie drzwi do kabiny wolnostojącej?

Szczęśliwi posiadacze dużych łazienek mogą skorzystać z rozwiązania, jakie dają kabiny wolnostojące, które mogą znajdować się na środku pomieszczenia. Koszt takiego rozwiązanie jest oczywiście większy, jednak efekt z pewnością będzie fantastyczny!

W momencie, w którym wybieramy prysznic, nie możemy jednak zwracać uwagi tylko na kształt i umiejscowienie kabiny. Konieczny jest również odpowiedni wybór drzwi. Najlepszym rozwiązaniem będzie wariant rozsuwany, ponieważ po ich otwarciu, woda z drzwi nie będzie kapała na podłogę. Decydując się na drzwi przesuwne do prysznica konieczne jest również upewnienie się, że działają one lekko i nie zacinają się, a także, że nie przecieka przez nie woda.

Oczywiście, są to tylko niektóre aspekty, które należy wziąć pod uwagę, przy zakupie tego produktu. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu - specjaliści z naszej firmy z pewnością Państwu pomogą w wyborze i odpowiedzą na wszystkie nurtujące pytania!