Balustrady szklane - trwałe i estetyczne zabezpieczanie schodów

Konieczne w wielu miejscach, w innych spełniają funkcje estetyczne - balustrady szklane idealnie dopasowują się do wnętrz zarówno bardziej tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Są to świetne rozwiązania nie tylko, jeśli chodzi o schody, ale również jako barierki w np. biurowcach, które mają oddzielać przestrzenie jedna od drugiej, jednocześnie zachowując wrażenie otwartego pomieszczenia.

Szklane balustrady

Rozwiązania te nadają się nie tylko do nowoczesnych wnętrz. Balustrady będą również idealnym dopełnieniem bardziej tradycyjnego wystroju, jako że świetnie komponują się z schodami z drewna, zarówno jasnego, jak i ciemniejszego! Wystarczy tylko dobrać odpowiedni odcień materiału i bez problemu nadamy naszym wnętrzom wspaniały, odświeżony wygląd.

Trwałe i solidne balustrady przy schodach

Mimo, że wiele osób może nie być przekonanych do idei barierek ze szkła, jest to całkowicie bezpieczne i wytrzymałe rozwiązanie! Mimo, że surowiec wydaje się być dość delikatny i kruchy, jesteśmy przekonani, że będzie on odporny na większość uderzeń czy innych uszkodzeń. Dzięki zastosowaniu dwóch warstw szkła hartowanego i laminowanego, nie ma możliwości, aby kawałeczki popękanej tafli rozsypały się po podłodze czy schodach. Nawet jeśli zbije się jedna warstwa, nie rozsypie się, dzięki zastosowaniu podtrzymującej ją folii - druga warstwa natomiast pozostanie nietknięta.

Wybór rodzaju szkła

Jak już było wspomniane wcześniej, możliwe jest dobranie odpowiedniego odcienia i koloru surowca, z którego chcemy mieć balustradę czy barierkę. Możemy kierować się przede wszystkim stylem wnętrza, w którym chcemy zamontować takie panele - mogą znajdować się one przy schodach, ale także tworzyć barierki wewnątrz pomieszczeń czy na antresoli w restauracji lub hotelu. Do wyboru jest wiele opcji kolorystycznych, ale również, jeśli chodzi o przezroczystość i przepuszczanie światła. Możemy wybrać bardziej błyszczący oraz bardziej matowy wariant. Istnieją także modele zdobione.

Warto nadać swoim wnętrzom nowego charakteru poprzez zastosowanie nowoczesnych rozwiązań!